Dragon's Dogma

Dragons Dogma

Dragons Dogma izle Türkçe altyazı 2020.  Dragon's Dogma, Capcom'un aynı adlı 2012 video oyununa dayanan orijinal bir net anime karanlık fantastik serisidir. Shinya Sugai'nin yönettiği dizi, 17 Eylül 2020'de tüm dünyada Netflix'te yayınlandı. 

Dizi Sublimation ile canlandırılmıştır. Shinya Sugai yönetmen ve yönetici yapımcı olarak görev yapıyor; Taiki Sakurai baş yapımcı, Capcom'dan Takashi Kitahara ve Hiroyuki Kobayashi ortak yapımcı olarak. Kurasumi Sunayama senaryoları yazıyor ve Kaoru Nishimura karakterleri tasarlıyor. Dizi yedi bölüm olarak listelenmiştir. Orijinal oyun bestecisi Tadayoshi Makino müziği besteliyor.

Dragon's Dogma, açık dünya ortamında geçen ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyuncu çeşitli meslekler arasından seçim yapabilir: Savaşçı, Strider, Mage, Warrior, Mystic Knight, Ranger, Assassin, Sorcerer ve Magic Archer. Cinsiyet seçimi ve görünüm ayarları da mevcuttur. Meslek veya sınıf sistemi, oyuncuya sunulan oyun ve taktik seçenekleri değiştirir. Örneğin, Fighter'ın hack ve slash dövüşlerine odaklanan yetenekleri vardır ve Strider büyük düşmanlara tırmanma konusunda yeteneklidir. Oyun, aksiyon oyunlarında yetenekli olmayanlar tarafından bile oynanabilecek şekilde tasarlandı. Oyunun ana yeniliklerinden biri "piyon" sistemidir. Oyuncunun partisi dünyayı keşfederken, ana karaktere eşlik eden üç parti üyesi yapay zeka tarafından kontrol ediliyor, ancak oyuncu onlara "Git", "Yardım" ve "Gel" gibi emirler verebiliyor. Parti üyelerinden biri oynanamayan bir karakterdir (NPC) ve ana karakterin dünyasına aittir, diğer iki parti üyesi ise çevrimiçi bağlanarak diğer oyunculardan ödünç alınan veya oyun tarafından yerel olarak oluşturulan NPC'lerdir. Piyon olarak anılan parti üyeleri konuşabilir, ana karakterden yardım isteyebilir ve düşmanlar hakkında bilgi verebilir. Oyuncu, ana karakteri ve parti üyelerini güçlendirmek için çalışmalıdır. Piyonlar vokaldir, yararlı ipuçları ve stratejiler verirler ve bunlar genellikle zorlu patron karşılaşmalarında ve zindanlarda hayatta kalmak için hayati önem taşır. Piyon sistemi aynı zamanda sosyal ağ özelliklerine de sahiptir. Oyun, ana karakterin düşmanları, nesneleri veya NPC'leri yakalayabildiği veya onlara yapışabildiği bir "kapma" aksiyonuna sahiptir. Oyuncu bu özelliği daha gelişmiş saldırılar için kullanabilir. Örneğin, ana karakter ya bir griffinin bacaklarına tutup ona doğrudan saldırabilir ya da daha ölümcül bir darbe için kafasına ulaşmak için yukarı tırmanabilir. Dragon's Dogma'nın direktörü Hideaki Itsuno, "Pek çok aksiyon oyununda, büyük düşmanların olduğu bir eğilim, sadece bacaklarını kırmaktır. Dev bir patronla dövüşmenin tam etkisini elde edemezsiniz," dedi Dragon's Dogma'nın direktörü Hideaki Itsuno. "Bu oyun ile her yerine tırmanabilirsiniz. Bir vücut parçası varsa ona saldırabilirsiniz." Düşmanlara tırmanma yeteneği, Shadow of the Colossus ile karşılaştırmalar yapmıştır. Oyunun geniş açık dünya ortamları The Elder Scrolls IV: Oblivion ile karşılaştırmalar yaptı. Dragon's Dogma, geniş açık dünyaya ek olarak, kendi programlarına göre hareket eden 200'den fazla oyuncu olmayan karakterin (NPC) bulunduğu büyük bir şehir ortamına sahiptir. Oyuncu sakinlerle tam sesle iletişim kurabilir. Oyun ayrıca dinamik bir hava durumu sistemi ve gündüz-gece döngüsü ile kalıcı bir dünyaya sahiptir. Oyunun hack and slash dövüş unsurları kendi Devil May Cry serisi ve Dark Souls ile karşılaştırıldı. Fantastik unsurlardan bazıları Ateşin Nefesini andırıyor ve savaş ve parti sistemleri Monster Hunter ile karşılaştırıldı.

  • Ülke JP
  • Yapım Yılı 0
  • Sezon Sayısı 1
  • Bölüm Sayısı 7
  • Takipçileri 1
Ortalama 0 dk. Kategori Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Dragon's Dogma dizisi hakkında ne dediler?

Dragon's Dogma yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?