Dizi iptal oldu

7.5/10IMDB

Klondike izle. Basitçe söylemek gerekirse iki yakın dostun paylaştığı maceraperest ruhu konu alan dizi, Bill Haskell ve Bryon Epstein’ın etrafında şekilleniyor. Birbirlerini küçük yaşlardan itibaren tanıyan ve daima dost kalmayı başarmış bu iki macera tutkunu, evlerinden çok uzağa, Kanada’nın Kuzeybatı yönünde yer alan Yukon eyaletinin dizi ile aynı isme sahip bölgesine geliyor. Değerli madenleri bulmak amacı ile pek çok kişinin de Bill Haskell ve Bryon Epstein gibi akın ettiği bölge ücra bir yer olsa da yaşam standartlarını arttırma umudu ile fazlaca göç alıyor. Ne var ki Kanada’nın Kuzeybatısında yer alan bu bölge vaat ettiği zenginlik ile son derece cezbedici olsa da sahip olduğu zorlu hava koşulları ile bir o kadar da ölümcül! Yolculukta pek çok kişinin hayatını kaybedeceği bu macerada yalnızca gerçekten güçlü olanlar ayakta kalacak ve hayal ettikleri başarıya kavuşacak.

Klondike dizisi izle nedenlerinden biri de dizinin konusunun gerçeklere dayanması. Tarihte Klondike Altına Hücum adı ile anılan bu olay, dizide son derece çarpıcı ve gerçekçi bir biçimde işlenmiş. Sıcak evlerinizde Kanada’nın soğuğunu iliklerinize kadar işletecek pek çok sahneye sahip dizi, başkarakterler adına sizleri kimi zaman umutlandıracak kimi zaman da korkutacak.

Charlotte Gray‘in Gold Diggers: Striking It Rich in the Klondike adlı kitabından uyarlanan dizi, macera, dram ve western türünde. Amerika Birleşik Devletleri – Kanada ortak yapımı olan 2014 gösterim tarihli dizi Calgary, Alberta, Kanada çekilen bir mini dizi. Toplamda 6 bölümden oluşan dizi toplamda 274 dakika sürüyor. Sahip olduğu kalite ve gerçeklere dayanan senaryosu ile 1. Sezon bölümleri sonunda bittiğine üzüleceğiniz dizi, Simon Cellan Jones’ın yönetmenliğinde kameralara alınmış. Dizinin senaristliğini ise Charlotte Gray’in yanı sıra Rachel Abramowitz, Joshua Goldin de üstlenmiş.

Klondike Türkçe altyazılı izle şeklinde karşınıza çıkacaktır. Bunun nedeni dizinin orijinal dilinin İngilizce olması. Dünya çapında fazlaca beğeni toplayan yapımın ileride Türkçe dublaj izle şeklinde versiyonları da ülkemize gelebilir.

7.5 IMDB puanı alan bu efsane yapım, tek kelime ile kaliteli. Görüntü yönetmeninden oyuncularına, çekim açılarından dizi içinde kullanılan dönem dekorlarına kadar her şey dört dörtlük. Dizinin oyuncu kadrosu bile, western türündeki bu yapımı izlemek için başlı başına bir neden! Güzel oyuncu Abbie Cornish’i Belinda Mulrooney rolü ile Marton Csokas ise The Superintendent rolü ile izleyeceğiniz dizi, ayrıca Ian Hart ve Greg Lawson gibi isimlere de oyuncu kadrosunda yer veriyor.

  • Ülke ABD, CA
  • Yapım Yılı 2014
  • Sezon Sayısı
  • Bölüm Sayısı
  • Takipçileri 0
Ortalama 120 dk. Kategori Dram, Vahşi Batı

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Klondike dizisi hakkında ne dediler?

Klondike yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?