Rome izle. İsa’dan önce 49 yılı dönemini anlatan dizi, Cumhuriyet rejiminin yıkılışını ve yerine bir İmparatorluğun gelişini konu alır. Dizi içinde muharebeler, efendi – köle ilişkileri ve tutkulu aşklar vardır. Roma’da geçen dizi, birinci sezon sonunda Roma’nın farklı bir dönemini anlatır. Dizi, 1. Sezon bölümleri itibari ile Jul Sezar’ın başında olduğu Roma İmparatorluğu’nun Galyalılar ve Mısırlılar ile mücadelesini anlatırken bir yandan da Roma İmparatorluğu içinde gerçekleşen entrikaları konu alıyor. Dizinin 2. Sezon bölümleri ise Jul Sezar’ın varisi olan Ocravian ve Mark Antony arasında süregelen taht çekişmelerini konu alıyor.

Dizi, 2005 tarihi itibari ile ekranlara yansıyan Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve İtalya ortak yapımdır. Farklı dallarda aday gösterilen ve toplamda yedi Emmy ödülü (8 Emmy adaylığı) alan dizi HBO kanalı dizisidir. Türkiye’de Cnbc-e kanalında yayınlanan dizi, Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkede sevilerek izlenmiştir.

Rome Türkçe dublaj izle şeklinde pek çok talebe rağmen dizi, cnbc-e’de dahi Türkçe altyazılı olarak yayınlanmıştır. Orijinal dili İngilizce olan dizi, Boyana Film Studios, Sofia, Bulgaristan’da çekilmiştir. $100,000,000 gibi oldukça yüklü bir bütçe ile kameraya alınan dizi, pek çok izleyici ve dizi eleştirmeninden yüksek puan almıştır. IMDB gibi prestijli bir dizi – film sitesinden 8.8 puan alarak rekor bir başarıya imza atmıştır. Tarihi, Dram ve Aksiyon türündeki bu dizi özellikle entrika dolu dizilere önerebileceğimiz diziler arasında yer alıyor.

Toplamda iki sezon süren dizinin bir diğer ismi de Roma’dır. Dizi, hem oyuncu kadrosu hem de yapım kadrosu ile oldukça başarılıdır. Dizinin başrollerinden olan oyuncular; Kevin McKidd, Ray Stevenson ve Polly Walker’dır. Rome Türkçe altyazılı izle versiyonu ile sitemizde bulabileceğiniz bu dizinin yaratıcı fikri ise Bruno Heller, William J. MacDonald ve John Milius’a aittir. Dizinin yönetmen koltuğunda Michael Apted, Mikael Salomon ve Allen Coulter yer almaktadır. Dizinin senaristliği ise Bruno Heller, William J. MacDonald ve John Milius’a aittir. Dizinin müziklerini House of Cards (2013) Monk (2002) ve Haber Stüdyosu (2012) gibi yapımlarla bilinen 55 yaşındaki Jeff Beal üstlenmiştir.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2005
  • Sezon Sayısı 2
  • Bölüm Sayısı 22
  • Takipçileri 2
Ortalama 60 dk. Kategori Aksiyon, Dram, Macera

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Rome dizisi hakkında ne dediler?

Rome yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?