Band of Brothers

Kardeşler Takımı

Brand of Brothers izle. 2. Dünya Savaşı zamanlarında geçen dizi, havacılara bağlı bir bölükte yer alan askerlerin savaş esnasında maruz kaldığı olayları ele alıyor. Dizinin başlarında söz konusu askerlerin temel eğitimlerini tamamladıkları bir eğitim kampında olaylar gelişiyor. Daha sonra Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ile devam eden dizi, savaşın bitimine yakın Bastogne Savaşı ile finale ulaşıyor.

Gerçek bir olaydan kurgulanan dizi, savaşta gazi olarak da olsa canlı kurtulan askerler ile yapılan görüşmeler çerçevesinde şekillendirilmiş. Savaş sonrası yaşadıklarını kaleme alan askerlerin yayınladıkları anı kitaplarından da yararlanarak kurgulanan dizi, ülkemizde Kardeşler Takımı ismi ile anılıyor.

Kardeşler Takımı dizi, totalde 10 bölümden oluşuyor. Eğer çok vaktinizi almayacak tarihi ve savaş temalı bir dizi arayışındaysanız Band of Brothers dizisi izle. Zira toplamda 594 dakikadan oluşan bu yapım bir mini dizi.

$125,000,000’lık bir bütçe ile East Sussex, İngiltere, Birleşik Krallık’ta çekilen yapım İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri imzalı. Aksiyon, dram ve tarihi türlerine ait Kardeşler Takımı dizisi, orijinalinde pek çok farklı dili barındırıyor. Bir savaş dizisi olması nedeni ile pek çok dile orijinalinde yer veren dizi, David Frankel ve Mikael Salomon’ın yönetmenliğinin eseri. Stephen Ambrose, Erik Jendresen ve Bruce C. McKenna gibi isimlerin pek çok datayı değerlendirerek kaleme aldığı dizi ayrıca Scott Grimes, Damian Lewis ve Ron Livingston gibi oyunculara da kadrosunda yer verdi.

Band of Brothers Türkçe dublaj izle şeklinde pek çok sitede yer alsa da ülkemizde Türkçe altyazılı olarak yayınlanıyor. Orijinalinde İngilizce, Hollandaca, Fransızca, Almanca ve Lithuanian dillerinin yer aldığı bu mini dizi, altyazılı versiyonu ile de ülkemizde fazlaca beğeni topladı. Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada beğeni toplayan yapım, 308.308 kişinin oyu ile 9.5 gibi rekor bir IMDB puanına sahip. 1 Golden Globe ödülü dışında 33 farklı ödül almayı da başaran Kardeşler Takımı ayrıca 24 farklı ödüle de aday gösterilmiş. Dizide yer alan savaş sahnelerinin gerçekçiliği elbette bu yapımın bu kadar beğeni toplamasında oldukça etkili. Dizide yer alan yaralama ve kan dolu sahneler o kadar gerçekçi olmuş ki, zaman zaman tüyleriniz ürperebilir ve gözleriniz dolabilir!

  • Ülke ABD, İngiltere
  • Yapım Yılı 2001
  • Sezon Sayısı 1
  • Bölüm Sayısı 10
  • Takipçileri 9
Ortalama 60 dk. Kategori Aksiyon, Dram, Macera, Politik, Savaş

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Band of Brothers dizisi hakkında ne dediler?

Band of Brothers yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?