Boardwalk Empire izle. Hikaye, İçki yasağı yasası döneminde geçmektedir. 1920 ve 1933 senesi arasında kalan kısmı konu alan yapım, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki para karşılığı alkol vermenin, üretmenin ve elbette ulaştırmasının yasak olmasını ve bunun politikacılarla yasadışı faaliyet gösteren kişiler arasında yarattığı gerilimi işler.

Bir kitap uyarlaması olan dizi, Nelson Johnson’ın kaleminden çıkan Boardwalk Empire: The Birth, High Times and Corruption of Atlantic City romanına farklı bir akış açısı getiriyor. 2010 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yayına giren yapım, yurtdışında HBO kanalı üzerinden izleyici ile buluştu. 2014’te 5. Sezonunu yayınladıktan sonra final veren dizi, IMDB üzerinden 8.6 puan aldı. Boardwalk Empire dizisi izle şeklinde pek çok tavsiyenin bulunduğu bu yapım ayrıca daha pek çok başarıya da imza attı. 2 Golden Globes ödüllü yapım, ayrıca 53 farklı ödülün yanı sıra totalde 156 adaylığa da sahip.

1920’lerde geçen ve gangster temalı dizi, ayrıca bölümleri içinde rüşvet, karı – koca ilişkileri, kardeş ilişkileri, federal yasalar, yasaklama – rüşvet ilişkilerine de yer veriyor. Suç patronları ve politikacılar arasındaki çekişmeleri anlatan yapım, oyuncuların karakteristik rolleri ile de dikkat çekiyor. 1. Sezon bölümleri itibari ile pek çok dizi izleyicisini ekran başına kitlemeyi başaran yapım, Timothy Van Patten, Allen Coulter ve Jeremy Podeswa’nın ekranından seyirciler ile buluştu. Nelson Johnson, Terence Winter ve Howard Korder’ın senaryosunu paylaştığı yapımın çekim yeri ise elbette Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan New York.

Boardwalk Empire dizisi 720p izle ya da 1080 p ile seyredilmeli. Bunun nedeni dizinin pek çok aksiyon sahnesi ile zenginleştirilmesi. Suç, dram ve tarihi dizilerden hoşlananlardan büyük beğeni toplayacak dizi, yüksek kalitede izlendiği takdirde izleyicide ciddi bir doyuma neden olacak türden. En iyi 50 dizi içinden 46. Sıraya yerleşmeyi başarmış dizi, sahip olduğu Steve Buscemi, Kelly Macdonald ve Michael Shannon gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosu ile de oldukça kaliteli.

İzlerken kendinizi adeta bir roman okurmuş gibi kaptıracağınız bu yapım, her iyi insanın içinde biraz olsun kural tanımazlık olduğunu izleyiciye düşündürecek. Dekorları ile de size adeta dönemin havasını solutacak dizi, iddia ediyoruz ki size beklediğinizden çok daha fazlasını sunacak.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2010
  • Sezon Sayısı 5
  • Bölüm Sayısı 57
  • Takipçileri 0
Ortalama 60 dk. Kategori Dram, Suç

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Boardwalk Empire dizisi hakkında ne dediler?

Boardwalk Empire yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?